ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Zapewnij sobie dofinansowanie na działania termomodernizacyjne, dzięki dostępnej uldze. Obecnie wynosi ona aż do 53 000 zł, które można odpisać od podatku. Wystarczy, że wymienisz swój stary i nieekologiczny kocioł na bezpieczne i zdrowe źródło energii.

SPIS TREŚCI 

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

W dzisiejszych czasach szczególnie dbamy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego decydujemy się na wymianę konwencjonalnych i nieekologicznych kotłów, albo na instalację innych zmodernizowanych, innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Przede wszystkim inwestujemy w energię słoneczną, bo dzięki fotowoltaice jest to możliwe. Dodatkowo wprowadzamy również inne ulepszenia dostosowane do potrzeb naszego domu takie jak, np. pompy ciepła. Wiele osób chciałoby wprowadzić takie zmiany, jednocześnie dbając o rozsądne gospodarowanie budżetem. Wszystko to umożliwia ulga termomodernizacyjna, która pomaga ekonomicznie wprowadzić zmianę na lepsze dla wybudowanych już domów jednorodzinnych. Jej celem jest zachęta i finansowe dbanie o właścicieli domów jednorodzinnych, którzy wprowadzają termomodernizację. Montaż paneli fotowoltaicznych oraz montaż pomp ciepła szczególnie wpływa na poprawę jakości powietrza, a to jest najważniejszy wymóg dofinansowania z ulgi termomodernizacyjnej. Obecnie wynosi ona  do 53 000 zł, które można odpisać od podstawy opodatkowania. Wszystko jest bardzo proste wystarczy, że wypełnisz PIT / 0, część B i pole ,,wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego’’. Wtedy poniesione koszty na montaż czy wymianę instalacji zostaną Ci zwrócone.  

Co dokładnie obejmuje ulga termomodernizacyjna? 

Wszelkie materiały budowlane, np. te składające się na system wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła

Wiele działań związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej

Docieplanie fundamentów, przegród budowlanych itp.

Wymiana elementów istniejącej instalacji ogrzewczej i wiele innych

Analiza termograficzna domu

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Z ulgi termomodernizacyjnej może skorzystać każdy kto jest właścicielem bądź współwłaścicielem wybudowanego już domu rodzinnego. W dodatku musi on posiadać jego akt własności, który to potwierdza. Pamiętaj, że nie musisz mieszkać w domu wolnostojącym, aby otrzymać dofinansowanie, ponieważ właściciele domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej również mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Najważniejsze jednak jest, abyś zainwestował w przedsięwzięcia termomodernizacyjne, czyli m.in. montaż fotowoltaiki, montaż pompy ciepła bądź wymiaę elementów instalacji ogrzewczej itp. W dodatku podatnicy, którzy rozliczają się za pomocą CIT-u i zakupili instalacje, aby zabezpieczyć przychody również mogą mieć uznany ten wydatek. Wystarczy jedynie, że będą spełniać te same kryteria i działania co podatnicy PIT-u.

Co należy zrobić, aby ulga termomodernizacyjna podlegała zwrotowi?

Obecnie wystarczy, że przedsięwzięcie termomodernizacyjne w Twoim domu zostanie ukończone w ciągu 3 lat. Pamiętaj, że możesz równolegle inwestować w następne montaże, które również będzie trzeba ukończyć w ciągu 3 lat. Jeśli przekroczysz kwotę 53 000 zł i przewyższa ona Twój dochód to różnica będzie odliczana w kolejnych latach. Ważne jest, abyś wiedział, że 3 lata na działania liczone są od końca roku podatkowego, w którym je rozpocząłeś. Skontaktuj się z nami już dziś, abyś mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.